Ház tervezés, alaprajz tervezés, generáltervezés
Irodánk jelenleg teljes lekötöttséggel működik!<br /> Új feladatot jelenleg nem tudunk vállalni!
Szerződés és 30% előleg-fizetést követően, a tervezési munkát legkorábban a szerződést követő 3. hónapban tudjuk kezdeni.

Családi ház esetében a tervezésre legkevesebb 3 hónapot szükséges szánni, és az e-naplóba történő tervfeltöltést követő 15 nap után lehet a kivitelezést kezdeni.

Összefoglalva: a kivitelezést a szerződés megkötésétől számított 6. hónapban lehet legkorábban kezdeni.

Alaprajz tervező – alaprajz tervezés

Az építészeti tervezésben elsődleges feladat az épület alaprajzának tökéletes megtervezése, hiszen az egyes helyiségek és helyiségkapcsolatok csak az alaprajz tervezése során válnak hasznos egésszé, házzá.

építész tervező - alaprajz tervezés

Mit sem ér egy nagyon esztétikus homlokzatú épület, ha mögötte a használók az épületet nem tudják jól, kényelmesen használni, ha az alaprajz tervezése nem jól, a homlokzatnak alárendelve történt meg.

Az alaprajz jó megtervezése tehát nem az egyetlen fontos, de az egyik elengedhetetlen része az épületek építészeti megtervezésének.

Egy jó alaprajzzal az építész tervező százezreket, vagy akár milliókat is megtakaríthat az építtetőnek, a közlekedők méretének és mennyiségének csökkentésével, vagy jól kihasználható helyiségek megtervezésével.

Az alaprajzi tervezés befolyásolja az épület természetes levegővel történő átszellőztetését is: előnyös, ha az épületben található egységek – pl.: társasházi lakások – egymással szemközti homlokzati falakon ablakokkal rendelkeznek, így a helyiségek könnyen átszellőztethetőek.

Alacsony energiaigényű vagy passzívházak esetében az alaprajzi tervezésnél az építész tervezőnek figyelembe kell vennie az épülettömb minél zártabb formájának követelményét, kerülve a pozitív falsarkokat, törekedve arra, hogy minél kevesebb külső homlokzati felülettel minél nagyobb belső légköbmétert határoljunk körbe. Ez a fajta tervezési koncepció nagyban befolyásolja az alaprajzi tervezést is, valamint nem mindegy, hogy melyik égtáj felé milyen helyiséget helyezünk el: az északi oldalra kerül a lépcsőház, a gépészeti helyiség és a vizesblokk. Erre azért van szükség, hogy minél több hasznos nyílás nyissunk a déli benapozott oldal felé, legyen arra ablaka a nappalinak, étkezőnek és a szobáknak is.

építész tervező - alaprajz tervezés

Az építész tervezőnek a helyiségkapcsolatok kialakításánál ügyelnie kell arra, hogy – hacsak nem ez az Építtető kifejezett kívánsága – a nappali és az éjszakai funkciók ne keveredjenek, lehetőleg külön helyiségcsoportba kerüljön a konyha – étkező – nappali, valamint a hálószobák és a hozzájuk tartozó tisztálkodási célú helyiségek.

Építész tervező árajánlatkérésért és információkért, kérjük
keressen bennünket elérhetőségeinken!
Építész tervező Kapcsolat