Ház tervezés, alaprajz tervezés, generáltervezés
Irodánk jelenleg teljes lekötöttséggel működik!<br /> Új feladatot jelenleg nem tudunk vállalni!
Szerződés és 30% előleg-fizetést követően, a tervezési munkát legkorábban a szerződést követő 3. hónapban tudjuk kezdeni.

Családi ház esetében a tervezésre legkevesebb 3 hónapot szükséges szánni, és az e-naplóba történő tervfeltöltést követő 15 nap után lehet a kivitelezést kezdeni.

Összefoglalva: a kivitelezést a szerződés megkötésétől számított 6. hónapban lehet legkorábban kezdeni.

Építész tervező és az energiahatékony tervezés

Ahhoz, hogy egy épület energiatakarékosan és környezetbarát módon üzemeljen – ami rendkívül fontossá vált az utóbbi években -,

  • egyrészt az úgynevezett „épületburoknak” kell jó hőszigetelő képességgel rendelkeznie, hőhídmentes szerkezettel,
  • másrészt az épületgépészetnek kell olyannak lennie, ami támogatja az energia-megtakarítást.

Önmagában sem a jó hőszigetelő-képesség, sem a gazdaságos épületgépészet nem működhet a másik nélkül. Ezért ilyen épületek esetében az építész tervezőnek és az épületgépésznek szorosan együtt kell működnie a tervezés során.

Azt, hogy egy épület összességében mennyire korszerű és hatékony, az energiatanúsítással lehet megállapítani. Az energiatanúsítványt nem az építész tervező, hanem erre szakosodott tanúsító mérnök készíti el. Az energiatanúsításban az ABC betűjeleit használjuk a hatékonyság jelölésére, az ABC-ben minél előrébb (tehát pl.: „A” vagy „A+” kategóriában) foglalja el helyét az épületünk, annál olcsóbban üzemeltethető, annál kevesebb a szennyezőanyag-kibocsátása és annál kevesebb az energia-felvétele, tehát annál korszerűbb.

Mivel a legtöbb épületünket nem 1-2 évre, hanem több évtizedre építjük,

  • a jövő technológiáit érdemes keresni és használni, hogy az adott létesítmény még a következő évtizedekben is megállja a helyét, így jóval értéktartóbb legyen korszerűtlen, vagy nem a jövőbe mutatóan tervezett és épült társainál.
  • másik építészeti stílus nem „előre menekül” a jelenlegi energia-éhes épületekből, hanem a múltba visszanyúlva fedez fel újra környezettudatos és fenntartható megoldásokat, kombinálva azokat mai tudásunkkal és szerkezetekkel.

Mindkét fentiekben említett, energiahatékonyságot és környezettudatosságot célzó irányzat eredményeként olyan élhető, a közművektől (a lehető legnagyobb mértékben) független, és egyéb külső hatások által nem érintett épített környezet jön létre, mely a fenntarthatóságot célozza.

építész tervező és az energiahatékony tervezés

Én, mint építész tervezőmérnök, nagyon izgalmasnak tartom az építészet ezen irányait, szívesen tervezek olyan épületeket, ahol a környezeti fenntarthatóság az elsődleges szempontok között szerepel. Ilyen feladatokban elengedhetetlen a megbízható és tapasztalt épületgépész kollégákkal való együttműködés, mivel az energiahatékony épületeknél az épületgépészet csaknem olyan fontos része a tervezésnél a kivitelezésnél, mint maga az építészet.

Az energiamegtakarítás jegyében több építészeti és épületgépészeti irányzat jött létre, hatalmas tudásbázissal, ezek közül a legfontosabbak:

Ugyan mindegyik irányzat előírásait és szabályait, valamint építészeti, épületgépészeti, épületszerkezeti és épületvillamossági megoldásait jól ismerem, mégsem tettem le a voksot egyértelműen egyik irányzat mellett sem. Véleményem szerint az, hogy a Építtető igényeihez és életviteléhez, valamint a rendelkezésre álló bővítendő, illetve az új építendő épület adottságaihoz melyik típusú energiahatékonnyá tételi mód illik, mindig egyedileg, személyre szabottan döntendő el, a lehetőségek figyelembe vételével.

Igény esetén tapasztalt szakembergárdával a döntéshozatalban Építtetőnek segítségére lehetünk.

Építész tervező árajánlatkérésért és információkért, kérjük
keressen bennünket elérhetőségeinken!
Építész tervező Kapcsolat