Ház tervezés, alaprajz tervezés, generáltervezés
Irodánk jelenleg teljes lekötöttséggel működik!<br /> Új feladatot jelenleg nem tudunk vállalni!
Szerződés és 30% előleg-fizetést követően, a tervezési munkát legkorábban a szerződést követő 3. hónapban tudjuk kezdeni.

Családi ház esetében a tervezésre legkevesebb 3 hónapot szükséges szánni, és az e-naplóba történő tervfeltöltést követő 15 nap után lehet a kivitelezést kezdeni.

Összefoglalva: a kivitelezést a szerződés megkötésétől számított 6. hónapban lehet legkorábban kezdeni.

Építész tervező publikációk

Építész tervező publikáció: alacsony energiaigényű családi ház

Korábbiakban polisztirol építőelemeket gyártó cégnél dolgoztam építész tervezőként, ahol kifejezetten az adott cég termékeihez kapcsolódó beruházások megtervezése volt feladatom. Az egyik ilyen megépült épületről 2011 év végén cikk jelent meg az „amiotthonunk” magazinban, melynek online számában „A legszebb karácsonyi ajándék” cím alatt olvasható:

Tervezői gondolatok

Jó irányban indult el az építészet a passzívházak megjelenésével. Változó, sok vonatkozásban romló világunkban kiemelten fontosnak tartom a környezetvédelem, az energiatudatosság prioritását. Ne a mielőbbi anyagi megtérülés legyen a fő szempont, hanem az, hogy a katasztrofálisan nagy ökológiai lábnyomunkat minél kisebbre csökkentsük! És a klímaváltozás miatt ne csak a téli fűtésre, hanem a nyári túlmelegedésre is gondoljunk, hiszen ma már négyszer annyi energiát használunk hűtésre, mint fűtésre.

Robiék (megjegyzés: az Építtetők) határozott elképzelésekkel kerestek meg: két fő szempontjuk az átláthatóság és az energiahatékonyság volt. Tisztában voltak a passzívház-követelményekkel, illetve azzal, mi az amit igen, és mi az, amit nem tudnak betartani. Aminek maradéktalanul eleget tettünk: az épület tájolása, a felület-térfogat ideális aránya, a kellő légtömörség és a megfelelő szigetelés. Kompromisszumot a család életvitele miatt kötöttünk: minden ablakot nyithatóra terveztünk, a gépi szellőztetést kicsit háttérbe tolva, de a lehetőségét meghagyva. Arra törekedtünk, hogy jó energiahatékonyságú, napkollektorokkal felszerelt, megújuló energiát használó épület szülessen, amely az esővizet is hasznosítja.”

A cikket tovább olvashatja itt.

Építész tervező árajánlatkérésért és információkért, kérjük
keressen bennünket elérhetőségeinken!
Építész tervező Kapcsolat